MENÜ

BİR DÖNEMİN KARA ‘SİYAH’ NESNELERİ, 2006, Karışık Teknik, 58.3×58.3cm (5 parça)

01_ Kara Listedekiler’e koruma / ‘kara kuşatma listesi’/ ANKARA (Cumhuriyet Bürosu) – CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın önceki günkü grup toplantısında gündeme getirdiği ve “kara kadrolaşma, kuşatma” diye tanımladığı AKP kadrolaşmasında hangi isimlerin yer aldığını bir bilgi notuyla açıkladı. CHP tarafından hazırlanan bilgi notunda “yasadışı – etik dışı atamalar” şöyle sıralandı:

02_ Ampul ışığının düştüğü yer / 9) “Hazmettirerek geliyoruz…” / “ Türkiye Cezayir olur mu, diye soruyorlar. Biz hazmettire hazmettire geliyoruz. Allah’ın izniyle!.. Şimdi artık millet yalnız aktörleri değil, senaryoyu da değiştirmeye talip!.. Bu çalışmalarımız senaryoyu değiştirme çalışmalarıdır. Biz onun için geliyoruz. Bu düzenin koruyucusu olamayız, bu mümkün değil. Bu hukuku hazırlayanlar, bu düzenin kaldırılmasının maşası olacaklar.” / Ayağa kalkacağız… / “ Işıkları göründü, Allah’ın izniyle kıyam başlayacak…”

03_ Tüyler Ürpertici Bir Belge… / 21 Ağustos 2001 günü gazetelerin birinci sayfalarında Erdoğan’ın bir konuşması yayımlandı… / Recep Tayyip’in söyledikleri ilginç!.. Madde madde diyor ki: 1) “Laiklik tabii elden gidecek…” / “ Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor, diye!.. Yahu bu millet istedikten sonra laiklik tabii elden gidecek!.. Sonra nedir bu laiklik Allah aşkına?..

  • Kadının kendi hanesinin dışına çıkar çıkmaz büründüğü çarşaf, aslında onun kapatıldığı mekanın devamı, hatta kendisi gibidir. Başka bir deyişle kadın hep bir duvarın arkasındadır. Sokakta da çarşaf, o duvarın temsilidir. Bu durumda çarşafa bürünmüş kadın dışarı çıktığında gerçekten dışarıda mıdır?

Ege Genç İşadamları / ‘ Türbana direneceğiz’ / Ege Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu Başkanı Dalan, Çankaya’da laik Türkiye’ye yakışmayan görüntüler istemediklerini belirterek, “ Yıllardır türban konusunu siyaset aracı olarak kullanan zihniyet, şimdi bunu Çankaya’ya kadar taşımak istiyor. EGİFED buna sonuna kadar karşı olacaktır.”

04_ Nobel’i Neden Yaşar Kemal’e Değil de, Orhan Pamuk’a Verdiler? Koşul / Nami Tepe: “Yaşar Kemal, ‘gerillanın adını terörist koyduk‘ demekle Nobel’i alamaz; çünkü ödül için Türklüğe hakaret aranıyor”

05_ ‘Ciddi bir tren kazası’ / Türkiye’nin üyeliği hayal / Roma (AA) – İtalya’nın başkenti Roma’da temaslarda bulunan Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jose Manuel Durao Barroso, Türkiye’nin AB üyeliğinin “uzun ve zorlu bir süreç” olacağını söyledi.